Historia Klienta i algorytmy bankowe (Scoring)

Zdolność kredytowa to jedna z dwóch istotnych czynników na podstawie, której jest podejmowana decyzja czy Bank udzieli wam kredytu, pożyczki, karty kredytowej, limitu w koncie, lub kredytu dla firm.

Drugim czynnikiem jest wiarygodność kredytowa którą możesz sobie wyrobić zaciągając nowe zobowiązania, i od ciebie zależy czy będzie to pozytywna czy negatywna historia, więc wiarygodność jest uzasadniona od tego jak spłacasz swoje zobowiązania kredytowe wobec Banku bądź pożyczki.

– Co to jest Scoring?

Jest to ocena klienta, bank określa ryzyko jakim jest dany klient na podstawie odpowiednich wartości.
Określa ona wiarygodność klienta na podstawie historii zawartej w Bazie BIK ( Biura Informacji Kredytowej)
Historia, która jest oceniana to Kredyty i ich terminowe bądź nieterminowe spłacanie i zapytania w bik.
Im wyższa Punktacja tym klient jest lepiej dostrzeganym klientem dla banku dzięki czemu może mieć również lepsze oferty w bankach.

Jako konsumenci musimy zdawać sobie z tego sprawę że jeżeli wywiązujesz się z umowy która podpisałeś z innym bankiem to scoring będzie równie dobry ponieważ każdy Bank ocenia swojego klienta na podstawie punktacji i przez lata wyrobionej historii kredytowej.

Każde terminowe spłacanie kredytu daje nam dodatkowe punkty w BIK a nieterminowe nam je odejmuje tak samo jak zapytania które również wpływają na scoring.

Poniżej przedstawiam kilka informacji co wpływa na scoring i punktację klienta w Banku:

Pozytywnie.
-Terminowe spłacanie swoich zobowiązań
-Mała liczba zapytań do banków bądź innych instytucji poza bankowych
-Brak skłonności do zadłużania się

Czynniki które obniżają scoring BIK.
-Opóźnienia w spłacie swoich zobowiązań
-Ilość zobowiązań, w których są opóźnienia
-Wysokość raty, na której występuje opóźnienie
-Przekroczenie kwoty limitu kredytowego
-Długość okresu, po którym znów nastąpiło opóźnienie w spłacie po poprzednim opóźnieniu
-Duża ilość zapytań w szybkim czasie
-Skłonność do zadłużania się
-Przekraczanie swojego Debetu na koncie lub na karcie kredytowej
-Pobieranie dużej ilości chwilówek (parabanków)

To tylko część negatywnych czynników które obniżają scoring BIK.
Nasz scoring zależy również od tego w jakim wieku jesteśmy, ile posiadamy osób na utrzymaniu, Ile posiadamy zobowiązań finansowych, wliczają się w to wszystkie zobowiązania, kredyt dla firm, czy kredyt konsumencki czy posiadamy dom własnościowy, kredyt hipoteczny w jakim stanie cywilnym jesteśmy na ten moment, jaki jest nasz majtek prywatny itd..

Czynników które wpływają na scoring jest wiele ale te przedstawione powyżej są najważniejszymi z nich.

Scoring jest jednym z najważniejszych czynników do ubiegania się o kredyt firmowy, kredyt hipoteczny, kredyt prywatny (konsumencki) czy kredyt na dowolny cel.
Jako konsument jesteś sam odpowiedzialny jak będzie wyglądała twoja punktacja.

– Dlaczego warto mieć dobrą ocenę scoringową?

Dzięki temu, że nasza punktacja jest wysoko, my jako konsumenci ubiegając się o kredyt w Polskim Banku, możemy dostać kredyt na bardzo dobrych i korzystnych warunkach dzięki czemu koszty mogą być znacząco mniejsze niż na początku gdy ta punktacja była kolokwialnie pisząc słabsza.

Dzięki lepszemu scoringowi będziemy w stanie zdobyć finansowanie w każdym banku ale również muszą nam na to pozwalać inne czynniki takie jak zdolność kredytowa ponieważ ona również jest istotna do ubiegania się o kredyt.

– Punktacja w BIK.

Każda Gwiazdka daje możliwość

Jeżeli chodzi o punktację w biku jest liczona punktowo od 192 do 711 a średnia punktacja naszych klientów w biku to 517 pkt.

192 do 279 pkt= 1 gwiazdka
280 do 367 pkt =2 gwiazdki
368 do 455 pkt =3 gwiazdki
456 do 543 pkt =4 gwiazdki
544 do 631 pkt =5 gwiazdek
631 do 711 pkt =6 gwiazdek

Z dniem wejścia do życia nowych algorytmów bankowych, punktacja wzrosła do 711pkt na chwile obecną punktacja jest wyliczana dla konsumentów na podstawie skali procentowej np: 78/100

– Co zrobić, gdy potrzebuje finansowania dla mojej firmy a mam słaby scoring?

Na pewno najgorszym rozwiązaniem będzie, robienie kolejnych zapytań, trzeba uważać na doradców z którymi się współpracuje multi wnioski tak zwane są bardzo śmiertelne dla naszych historii kredytowych, najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z nami za pośrednictwem naszego formularza kredytowego, lub bezpośredni kontakt w naszym oddziale lub telefonicznie, jesteśmy ekspertami odnośnie, kredyt dla firm bez bik, czy kredyty dla firm bez bik, tutaj trzeba to wszystko przygotować z głową wprowadzać do systemu, by wygenerować fajną ofertę, kredyt dla firmy bez bik, kredyty bez bik dla firm, jeżeli chodzi o naszą firme posiadamy 80 % skuteczności przepuszczania wniosków przez instytucje bankowe w przypadku kredyt na firmę bez bik, czy kredyt na firme bez zaświadczeń, również niema problemu w przypadku braku zaświadczeń z zusu czy urzędu skarbowego, staramy się by w naszych ofertach było jak najmniej złożoności dokumentów.

– Formalności!

W przypadku procesowania przez nasz oddział wniosków naszych klientów nic nie stanowi problemu w większości jeżeli pozwala na to sytuacja wybieramy do niej najlepszą ofertę, kredyt firmowy bez bik, kredyt firmowy bez zaświadczeń, szybki kredyt dla firm, szybkie kredyty dla firm, zawsze staramy się by wnioski naszych klientów były ekspresowo realizowane w zależności od priorytetu i powagi sytuacji, więc szybka pożyczka dla firm, nie stanowi dla nas żadnego problemu, pożyczki dla firm bez bik, pożyczki bez bik dla firm, są dla klientów którzy potrzebują gotówkę na szybko, w zależności od powagi sytuacji i historii klienta, pożyczka dla firm bez bik, pożyczka bez zus i us, tak jak w/w nie stanowią dla nas problemu zobowiązania w zus i us, staramy się giętko podchodzić do każdego klienta, indywidualne podejście profesjonalna pomoc.

Nie czekaj tylko skontaktuj się z nami!

Jest 1 komentarz

Przez Karol | 10 stycznia 2020 at 09:56

Słaby scoring

Comments are closed.