Brak zdolności kredytowej, jak sobie z nią radzić?

Nie wszyscy, lecz wielu z nas zbliżyło się nie raz z pojęciem brak zdolności kredytowej.
Co za tym idzie słysząc w banku od doradcy, że nie posiadamy zdolności kredytowej, zastanawiamy się co to jest i jaką przyczyną może być to że nie mamy możliwości ubiegania się o kredyt hipoteczny, kredyt dla firm, kredyt konsumencki, kredyt konsolidacyjny czy standardowy kredyt gotówkowy.
Dziś wytłumaczymy wam co to jest za pojęcie używane przez doradców bankowych bądź w wielu instytucjach finansowych “Brak zdolności kredytowej”.
Wszystkie instytucje finansowe biorą pod uwagę wysokość osiągniętych przez nas dochód czy przychodów jak i ilości posiadanych zobowiązań, karta kredytowa, limit w koncie, kredyt obrotowy, kredyt hipoteczny, czy kredyty gotówkowe.
Oto kilka porad, jak poprawić nasz wizerunek wobec banku.

– Niepotrzebne obciążenia.

Jeżeli posiadasz kartę kredytową, kredyt odnawialny, limit w koncie, to zastanów się czy one na pewno są tobie potrzebne, jeżeli posiadasz jeden z wymienionych wyżej produktów pamiętaj, że dla banku, będzie ona liczona z pełnej kwoty najczęściej jako 5% raty np:
Karta kredytowa 10.000zł x 5% = 500zł rata
Na tym krótkim przykładzie pokazujemy, jak jest liczona rata karty kredytowej w banku, dlatego najlepiej zastanowić się czy karta, która założyliśmy 5 lat temu, u przemiłej pani w banku jest nam potrzebna.

– Kredyt i jego termin.

Większej ilości klientów wydaje się, że jeżeli kredyt weźmiemy na krótszy okres to bank będzie przychylny udzielić nam większą kwotę, lecz nie jest tak do końca, trzeba pamiętać, że bank wylicza zdolność z 60% wartości naszych dochodów, więc często się zdarza że jesteśmy zaskoczeni że nie mamy zdolności np:
Nasz dochód netto 3600zł Więc nasza zdolność według banku wynosi 2160zł lecz musimy pamiętać o naszych zobowiązaniach kredytowych które ją obciążają.
Nasze raty kredytowe 1554zł:
Karta kredytowa 10.000 x 5% = 500zł rata
Kredyt hipoteczny 220.000zł = 694,zł rata
Kredyt na cel dowolny 20000zł = 360zł
Po tym przykładzie widzimy, że mamy możliwość dobrania produktu z ratą 606zł, żeby zwiększyć zdolność możemy zamknąć kartę, albo skonsolidować zobowiązania które wynikają z powyższego przykładu.

– Parabanki, Chwilówki, Pożyczki poza bankowe. Gwóźdź do trumny.

Oferty chwilówek są każdemu znane nie musimy za wiele pisać na ten temat, lecz jeżeli chodzi o pobieranie takich chwilówek jest to bardzo ryzykowne dlaczego? W przypadku zaciągnięcia takowego zobowiązania nasza zdolność kredytowa mocno ucierpi ze względu na to że w większości wyżej wymienione produkty wpisują się do BIKu ze względu na regulacje prawne jako raty kredytowe lub dane z sektora nie bankowego, np:
Pożyczka 5.000zł Według statystyk naszych klientów i statystyk z BIK częstotliwość brania pożyczek jest bardzo duża i w większości na okres 3 miesięcy. Jeżeli pożyczka jest o wartości 5.000zł więc rata w BIK to 2212,06zł przez okres 3 miesięcy. Wiec według w/w wartości już nie mamy zdolności.

– Zwiększ zdolność z poręczycielem lub drugim kredytobiorcą!

W wielu rozwiązaniach braku zdolności można dodać do kredytu poręczyciela, który posiada swój własny dochód albo drugiego kredytobiorcę. Takowe rozwiązanie, daje nam większą możliwość wygenerowania lepszej ofert przez bank. Zrozumiałe jest to że drugi kredytobiorca lub poręczyciel musi uzyskiwać dochód z tytułu umowy o prace, umowę zlecenie, umowy o dzieło, renty, emerytury, działalności gospodarczej.

– Co zrobić, gdy moja firma nie ma zdolności?

Jeżeli twoja firma rozlicza się w formie kpir, ryczałt(ewidencja przychodów), karta podatkowa, pełną księgowość, czasami zdarza się sytuacja gdzie możesz niemieć zdolności kredytowej, może być to uzasadnione słabym miesiącem, słabym rokiem, utratą ważnego kontraktu, utratą pracowników, inwestycją w swoją działalność, uszkodzeniem sprzętu, bądź zwiększeniem konkurencji, moglibyśmy wymieniać w nieskończoność przykłady straty czy zmniejszenia dochodów każda branża specjalizuje się w czymś innym, i ciężko dokładnie przekazać informacje czym może być spowodowana utrata zdolności, i brak oferty w przypadku starania się o kredyt dla firm, kredyt dla osób indywidualnych prowadzących działalność gospodarczą, kredyt inwestycyjny, limit w koncie dla firm, czy prosty kredyt gotówkowy dla firm.

– Fachowa pomoc!

Jeżeli masz problemy z zdolnością kredytową, znalezieniem najlepszej oferty dla siebie, zdobyciem kredytu dla firmy, czy konsolidacji swoich zobowiązań, zleć prace naszym profesjonalistą, a oni fachowo poprowadzą państwa od początku do końca, i zajmą się Państwa problemem. Jeżeli potrzebujesz pomocy w znalezieniu finansowania, nasi doradcy przygotują dla Państwa najlepszą ofertę jaka jest możliwa w danej sytuacji.
Złóż wniosek a nasi doradcy skontaktują się z tobą.